Zobacz również

Internet radiowy - co warto o nim wiedzieć?

Internet radiowy - co warto o nim wiedzieć?

Obecnie niemal każda osoba prywatna bądź firma decyduje się na podłączenie Internetu. Trudno wyobrazić sobie bowiem pracy oraz codziennego funkcjonowania bez dostępu do globalnej sieci www, która z dnia na dzień dostarcza coraz więcej możliwości jej użytkownikom. Dostawca Internetu Rzeszów DATA-COM zajmuje się dostarczaniem zarówno Internetu światłowodowego, jak i Internetu radiowego. Współcześnie sporo mówi się o pierwszej z wymienionych opcji, jednak tzw. "radiówka" wciąż jest częstym wyborem wśród licznych przedsiębiorców i osób prywatnych, a niekiedy nawet jedynym możliwym. Dlaczego tak się dzieje i na jakiej zasadzie działa Internet radiowy?

Jak działa Internet radiowy?

Internet radiowy swoimi początkami sięga już lat 90. XX wieku., funkcjonując na rynku do dziś. Tak zwana "radiówka" to w zasadzie łącze internetowe wykorzystujące fale radiowe do przesyłania danych. Internet radiowy działa więc bezprzewodowo, dzięki czemu jest dużo bardziej dostępny od światłowodu. "Radiówka" sprawdza się więc doskonale w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia Internetu światłowodowego ze względu na brak odpowiednio rozbudowanej infrastruktury lub warunków do doprowadzenia kabli.

Jakie zalety ma Internet radiowy?

Chyba największą zaletą Internetu radiowego Rzeszów jest to, że można go podłączyć praktycznie wszędzie. Bardzo często się zdarza, że na terenach podmiejskich lub we wsiach nie jest możliwe dostarczenie nowoczesnego i szybkiego Internetu światłowodowego, ponieważ ten wymaga obecności określonej infrastruktury oraz podłączenia przewodów bezpośrednio w danym lokalu. Jako że "radiówka" działa dzięki falom radiowym, nie stwarza takowych problemów. Prosta instalacja oraz powszechna dostępność nie idą jednak w parze z jak największą prędkością, która stanowi olbrzymi atut łącz światłowodowych. Obie opcje mają więc swoje zalety i wady, które będą przemawiać do różnych grup odbiorców. Dlatego też firma DATA-COM oferuje obie technologie pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw globalnej sieci www.

Internet radiowy w Rzeszowie

Dostawca Internetu Rzeszów DATA-COM ma do zaoferowania swoim klientom cztery pakiety łącz radiowych, które umożliwiają wybór najlepszej dla siebie opcji. DATA-COM proponuje Internet radiowy Rzeszów w głównej mierze wszystkim tym, którzy nie mogą podłączyć u siebie światłowodu. Firma ta dba o jak najlepszą jakość oferowanych usług, aby potocznie zwana "radiówka" nie różniła się bardzo poziomem od światłowodu.

Zobacz ostatnie komentarze o firmie: (0)
Zostaw Twój komentarz
Ocena ogólna:

podobne firmy

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)